Your SEO optimized title

Renkli Gebe Ultrasonu

Renkli Gebe Ultrasonu ile artık bu mümkün

Renkli gebe ultrasonu ile bebeğinizi görebilirsiniz.
Renkli gebe ultrasonu ile bebeğinizi görebilirsiniz.

Bebeğinizi Doğmadan Önce Görmek İstemez misiniz? Çocuk bekleyen ailelerin en çok merak ettiği şeylerden birisi bebeğin nasıl bir görünüme sahip olacağıdır. Anneye mi yoksa babaya mı benzeyecek? Cinsiyeti nedir? Boyu, kilosu, gelişimi gibi daha bir sürü soruların cevabını ultrason sayesinde öğrenebilirsiniz. Fakat gebeliğin ilerleyen zamanlarında yani 20-24 haftalık olduğunda yapılan Renkli gebe ultrasonu ile bebeğinizin bire bir görüntüsünü görmek mümkündür.

Renkli Gebe Ultrasonu ile Doğmadan Kime Benziyor Sorusuna Cevap

Renkli Gebe Ultrasonu sayesinde elde edilen bu görüntü sayesine bebeğiniz görünümü hakkında daha doğmadan aklınızdaki soruların cevabını almış olacaksınız. Ayrıca bebeğinizin sağlığı hakkında da bilgi almanızı sağlayacaktır.

Hamileliğin ilerleyen aşamalarında yapılan Renkli gebe ultrasonu ile bebeğin görüntülenebilmesi için amniyon sıvısının normal sınırlarda yeterli olması önem arz etmektedir. Bu sıvının eksikliği durumunda görüntü almakta zorlanılacağı gibi bebeğin sağlığı da olumsuz şekilde etkilenecektir.

Renkli Gebe Ultrasonu Her Zaman Yapılamaz

Renkli gebe ultrasonu ile bebeğinizi görmekle kalmayıp bebeğinizde oluşabilecek hastalık veya olumsuz durumları önceden görmekte mümkün olmaktadır. Böylece önceden tedbirinizi alarak bebeğinizin daha sağlıklı bir şekilde doğmasını sağlamış olacaksınız. Gebeliğin ilerleyen aşamalarında iyi görüntü alınamayabilmektedir.

Gebelik Boyunca Bol Su İçmek Çok Yararlı

Bebeğin anne karnındaki resmini gösteren Renkli ultrason ile alınacak görüntü için bazen uzun zaman dilimlerine ihtiyacınız olabilecektir. Bebeğin istenen pozisyonda olmaması durumunda pozisyona gelmesini beklemek zorunda kalınabilir. Bu şekilde bir durumla karşılaştığınızda Bebekler anne karnındayken şekerli, tatlı şeylere karşı anında tepki verdikleri bilindiği için anneye tatlı veya çikolata yedirilebilir. Böylece bebek istenen pozisyona gelmiş ve beklenen görüntü alınmış olacaktır. Amniyotik sıvının yeterli olmaması halinde görüntü almak mümkün olmayabilir. Bunun olmaması için annenin gebelik süresi boyunca bol su içmesi faydalıdır. Keza gebeliğin 20-24 haftasından sonraki bir dönemde de alan daraldığı için bebeğin görüntüsünü almak mümkün olmayabilir. Bu nedenle tetkikin gecikmeden yapılması gerekmektedir.

Renkli Gebe Ultrasonu Zararlı Değildir.

Renkli gebe ultrasonu da diğer ultrason tetkiklerinde olduğu gibi bebek ve anne için zararlı değildir. Radyasyon içermeyen bir tetkik olduğundan işlemin her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Renkli gebe ultrasonu esnasında elde edilen renkli bebek görüntüleri bir flash disk içinde anne adaylarına verilmekte olup bu görüntüler uzun yıllar boyunca anne tarafından saklanan bir anı olmaktadır.

Renkli gebe ultrasonu hakkında daha fazla bilgi ve randevu için bize ulaşın.

bize-ulasin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top
Soru Sor