Your SEO optimized title

Üst Batın Ultrasonu

Üst Batın Ultrasonu (Üst Abdomen Ultrasonu)

Üst Batın Ultrasonu
Üst Batın Ultrasonu

Ultrason cihazı ile karın içi organlarının ve karındaki diğer yapıların incelenmesine Üst Batın Ultrasonu denilir. Tetkikin yapılabilmesi için hastanın en az 8 saattir aç olması gereklidir. Üst Abdomen Ultrasonu ile karın içinde bulunan karaciğer, safra kesesi, her iki böbrek, böbrek üstü bezleri, pankreas, orta hat damar yapıları, dalak, incelenmesi ile tamamlanan bir tetkiktir.

Üst Batın Ultrasonu da Üst abdominal ultrasonu demektir.

Kliniğimizde kullanmakta olduğumuz üst düzey ultrason cihazları ile abdomen ultrason ile karın bölgesi ve iç organları rahatlıkla incelemekteyiz. Karın ağrısı, böbrek ağrısı, böbrek soğukluğu, taş şikayetleri, kasılma şikayetleri, midede yanma gibi bu bölgeleri ilgilendiren şikayetlere yönelik olarak abdomen ultrason tetkikini kullanmaktayız. Üst düzey teknolojiyle geliştirilen ultrason cihazları ile abdomen ultrason sayesinde hastalarımızın şikayetleri üzerindeki tetkikleri en iyi şekilde yapmaktayız.

Özellikle karın ve karın bölgesi, iç organlar ve üst organlar kapsamında kullandığımız abdomen ultrason ile hastalarımızı tetkik sırasında ve sonrasında bilgilendirmekteyiz. Bu ultrason tetkikini yapabilmemiz için hastalarımın yaklaşık 8 saattir aç olmaları gerekmektedir. Karaciğer, böbrekler, safra kesesi, dalak, pankreas, böbrek üstü bezleri ve bu kısımlarda bulunan damarları en net şekilde görüntüleyebilmekteyiz.

Hastalarımızı en iyi şekilde bilgilendirmek, içinde bulunduğu hastalığı en iyi şekilde incelemek ve görüntülemek adına her zaman uzman kadromuzla beraber çalışmaktayız. Ayrıca yalnızca karın bölgelerini değil; erkeklerde prostat kısımlarını ve kadınlarda uterus kısımları da bu ultrason tetkikinde kolaylıkla inceleme altına alınabilmektedir. Tıbbın her geçen gün ilerleme kaydetmesi üzerine bizler de bu son teknolojiyle geliştirilen ultrason tetkiklerini amacına en uygun şekillerde kullanmaktayız.

Üst Batın Ultrasonu hakkında bilgi ve randevu için bize ulaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top
Soru Sor