Your SEO optimized title

Bebekte Su Toplaması (Hidrops Fetalis)

Bebekte Su Toplaması

Bebekte Su Toplaması
Bebekte Su Toplaması

Bebekte Su Toplaması 18 ila 23. Haftalar arasında yaptığımız ayrıntılı ultrasonda tespit edilen anormal durumlardan biri de bebekte su toplanmasıdır.

Bu durum kan uyuşmazlığına bağlı olabileceği gibi (immun hidrops) genetik ve metabolik hastalıklara da (nonimmun hidrops) bağlı olabilir. Bu hastaların ultrasonla yaptığımız inceleme sırasında bebeğin cildinin altında, akciğerlerinin ve kalbinin çevresinde, karın içindeki organlarının etrafında yaygın sıvı artışı görürüz. Hastaların %25’inde yani kan uyuşmazlığına bağlı olan su toplanması tedavi edilebilir. Ancak geriye kalan %75 lik bölümü tedavi edilmesi mümkün değildir. Ölümcüldür.

Bebekte Su Toplaması hakkında daha fazla bilgi ve randevu için bize ulaşın.

2 thoughts on “Bebekte Su Toplaması (Hidrops Fetalis)

  1. Ayrıntılı ultrasyon yaptıramadim haftasını kacirmistim. Bebeğim doğduğunda vücudunun iki yerinde yara vardı ve el tırnak eti oluşmamışti. Ciğerleri de az geliştiği için kuvese alındı. Zamanla yeni yaralar oluşmaya başladı yaralar yanık gibi oluşuyor önce kizariklik ardından su toplaması ve sonra patlayip derinin soyulmasi eski yaraları kirtmak tutuyor yenileri oluşuyor kan tahlilleri vs herseyi temiz çıktığını söyledi doktorlar kuvesden çıktığı zaman cildiyeciye gönderecek ler. Daha kuveste olduğu için araştırmak istedim sizin sayfasını buldum ve yazıyorum inşallah kısa zamanda cevap alabilirim. Bebegimde ki bu yaraların nedeni ne olabilir geçici mi

    1. Nesime hanım öncelikle geçmiş olsun,
      Hastalık muhtemelen epidermolizis bülloza denilen bir cilt hastalığı olabilir. Kesin teşhis dermatologlar tarafından konulacaktır. Geçmiş olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top
Soru Sor