Your SEO optimized title

Üriner Ultrason

Üriner Ultrason (Üriner Sistem US)

Üriner Ultrason
Üriner Ultrason

Üriner Ultrason ile her iki böbrek, idrar yolları ve idrar kesesinin ultrason ile değerlendirildiği tetkiktir. Tetkikin yapılabilmesi için hastanın idrara sıkışık olması gereklidir. Bu tetkik genellikle böbrekte ve idrar kesesinde taş, kitle, genişleme olup olmadığını kontrol etmek için ya da sık tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonlarının nedenini anlayabilmek için yapılır.

Üriner Ultrason Nedir?

Üriner sisteme bağlı hastalıkları incelemek için kullandığımız üriner ultrason ile bir hayli yoğun çalışmalar sergilemekteyiz. Böbreklerde, idrar yollarında, idrar kesesinde ve bağırsaklara giden yollarda meydana gelen pek çok hastalık mevcuttur.

Bu hastalıkları en iyi şekilde tedavi edebilmek için ise son teknolojiyle geliştirilmiş cihazlar vardır ve üriner ultrason  tetkikinde kullanmaktayız. Üriner ultrason öncesinde yapılması gereken işlemler hakkında bilgi almak için bize ulaşınız.

Özellikle üriner ultrason işlemi öncesinde bir takım hazırlıkların yapılması gereklidir. Bunlardan en başta geleni işlemden önce hastanın idrara sıkışmasıdır. Böbreklerde ve idrar keselerinde taş olup olmadığını, bu sistem içerisinde herhangi bir yerde kitle ya da tümör olup olmadığını net bir şekilde incelemek adına üriner ultrason yapılmaktadır.

Son teknolojiyi yakından takip ederek hastalarımızın hizmetine sunduğumuz ultrason cihazımız ile hastalarımızın tetkiklerini en iyi şekilde yaparak kendilerini bilgilendirmekteyiz. Bu bilgilendirmeler ışığında ise en iyi tedavi yöntemlerine başvurmanız sağlanmaktadır. Ultrason cihazlarımızın sürekli olarak bakımlarının yapılmasını sağlayarak hastalarımıza hatasız hizmet verilmesini sağlamaktayız. Bu sayede en kaliteli şekilde hizmet vermeyi amaçlamakta ve bu amacımıza başarıyla ulaşmaktayız.

Üriner sistemde en ufak bir ağrı ya da sızı dahi hissettiğinizde bu durumu incelemeye almanızı ve bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Genişleme var mı, taş var mı, kitle ya da tümör var mı, kaşıntı var mı, ağrı ya da kasılmalar neden meydana geliyor gibi sorulara yönelik araştırma yapılmaktadır. Üç boyutlu ya da 4 boyutlu olarak da kullanabildiğimiz bu ultrason cihazı sayesinde hastalık semptomlarını en ince ayrıntısıyla belirlenebilmektedir. Neticeye göre ise tedavinizin yapılması sağlanmaktadır.

Üriner Ultrason yaptırmak için randevu ve daha fazla bilgi için bize ulaşın.

bize-ulasin

13 thoughts on “Üriner Ultrason

 1. merhaba hocam. ben 17 yasımdayım.Benım 9 yıl önceden bir böbrek ve mesanemle ilgili hikayem var.mesanem küçük olduğu için doğuştan idar yolu enfeksiyonu geçirdiğim zaman bu enfeksiyon böbreğe vurmuş ve böbreği delmiş 7 yasındayken sağ böbreğimden ameliyat oldum kapalı ameliyat vur var dediler .opere edildi dediler.sonra ergenliğe girerken bu sorunlarım bitti mesanem büyütüldü börekte sorun yok artık dediler.3 senedir birşey yoktu fakat 2 senedir tekrar enfeksiyonlarm sık sık tekrarlanmaya başladı ve hep e.coli ve lokosit çkıyor nerdeyse 2 ayda bir tekrarlanyor.gecen gunlerde urolojıye gittimıdrarmı kacırıyorum hergece nerdeyse ve hapşırdığmda falan ıdrarımı tutamıyorum.bunun yanında arada kask ağrılarım oluyor ve idrarımı tam yapamyorum.gitiğim urolojı doktoruda idrar tahlili ve urıner sıstem us istedi hocam ben ne yapmalıyım su an bunun altında eskiden kalma sorunlar tekrar çkabılırmı ??

  1. Geçmiş olsun. Muhtemelen idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorsunuzdur. Aynı şeylerin tekrar edeceğinden endişe etmeyin. Ultrason ve idrar tahlili yaptırın. İyi günler diliyor.

 2. Merhaba uriner ultrasyonda en az kac litre su içilir?neden icilir?icilmeden cekilemezmi ?tesekkurler

  1. Merhabalar,
   Yaklaşık en az yarım litre su içilir. İdrar kesesinin değerlendirilebilmesi için su içilir. Su sayesinde idrar kesesi ve idrar kesesinin duvarı net bir şekilde değerlendirilir. İçilmeden ve idrar kesesi dolmadan bu tetkik yapılamaz.

 3. Merhaba hocam yaklaşık iki yıldır yanma kaşıntı idrara çıkarken batma hissim var bir sürü doktora göründüm bana antibiyotik tedavisi uygulandı fakat hiç bir sonuç alamadım sürekli iltihap var diyip bir gönderiyorlar ve iki gündür kanlı idrar yapıyorum ve yaparkende jilet yarası varmış gibi acı hissediyorum ne yapabilirim çok acil

 4. Merhaba hocam bnde yillardir bitmeyen idrar sorunu var kadim dogum uroloji hepsine gittim ilk idrarimi yapiyorum sonra hep damla damla geliyo hi bitmiyo bu yuzden uyku bile uyiyamiyorum ultrason da pv uaklasik 25cc rezudu saptandi diyor doktor meaane bosaltamiyosun dedi ilac kulland bir ay ama fauda etmedi

  1. Bu sorunla ilgili yorum yapmamız uygun değildir. Uzman doktorunuz ile görüşünüz.

 5. hocam merhaba. böbreğin içindeki taşları ultrason kesin görür!mu. su içmekmi gerekiyor böbrekteki taşların görünmesi için.

  1. Böbrek taşlarının görülmesi için su içmeye gerek yoktur. Ultrason ile görülür.

 6. Ultrosanda parankim ekonojisinde evre 1 artmıştır çıktı bu ne anlama geldiğini bilmiyom cvp larsaniz çok sevinirim

  1. Genellikle incelenen karaciğer ve pankreasta ise yağlanma olduğu anlamına gelir. Diğer organlarda ayna anlama gelmez.

 7. Merhaba hocam.İdrar yolu enfeksiyonu boşalma sorunları yaratırmı?(tam boşalamamak gibi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top
× Soru Sor